На слици изнад поправљамо малтер који нам се не свиђа, направи смо бољи, па сам преправљамо ово што смо прије урадили.
Прво тестирање таделакта варијанте, наравно преко блатног малтера- за овакву боју треба доста пигмента, пробали смо методом којом смо учили код Драгане у Мошорину.
Глетовали смо мало зид ако се појавила нека пукотина и поправили стари малтер. Ово је купатило, тако да ће овдје ићи таделакт преко блатног малтера. Зидови су урађени помоћу технике light clay.На овом зиду је покушано урадити технику таделакт али са пијеском дунавцем. Зид је испао задовољавајуће, али ипак смо се одлучили да не радимо, теже је и спорије се ради.
Ово су зидови у кухињи који су такође измалтерисани блатним малтерима у више слојева, па прекречени и преко је урађен кречни малтер као основа за таделакт.
Ово је зид који смо мислили да урадимо од набијене земље, али пошто смо видјели да то не стижемо, и могли бисмо само до пола, одлучили смо и њега да урадимо техником лака глина и премалтерисали смо га блатним малтерима.
Завршни малтер на овом зиду је рађен са дунавцом. Јако лијепо изгледа и ово је глетовано пошто се мало малтер просушио.
Зид са завршним слојем бланог малтера, рађен са просијаним пијеском, изгледа одлично, бар нама почетницима :) ! Преко можемо воскирати или офарбати глиненом бојом, видјећемо за шта ћемо се одлучити !
Овдје је тестни дио зида у кухињи који је урађен дунавцом. На крају сам прешла следећом варијантом, али лијепа боја и слика и да се види како изгледа. Било је рупица и није се могло углачати лијепо, из тог разлога је поново урађен слој преко.Тестирање кречних малтера се види на неколико слика испод.
Овако је зид на крају испао. На крају је премазан сапуном и воском, одбија воду и то је та техника коју мислимо умјесто плочица. Искрено, да треба овако испати не знам да ли би баш успјели урадити :) !